    CGD15SG00D2
    Request Sample
    Features:
    • Supports 650 V and 1200 V (C3M™) Silicon Carbide MOSFETs
    • Gate driver output voltage = +15 V(max) / -3.3 V(min)
    • Low capacitance LLC isolated power supply
    • High Creepage (8mm) clearance