    • HAS175M12BM3T
    HAS175M12BM3T
    1200 V, 8 mΩ, 62 mm, Half-Bridge, Industrial + HV-H3TRB, CTI 600, SiC Power Module with Pre-Applied Thermal Interface Material (TIM)
    Current Rating
    RDS(ON) at 25°C
    Generation
    View Product
    HAS175M12BM3T
    Purchase HAS175M12BM3T
    Active
    62 mm
    Half-Bridge
    1200 V
    175 A
    8 mΩ
    150 °C
    105 x 62 x 31 mm
    Yes
    Ordering & Compliance
    HAS175M12BM3T Ordering
    Part Number
    HAS175M12BM3T
    Package
    62 mm
    10
    HAS175M12BM3T Compliance
    • Well-Established 62mm Form Factor
    • Low-Inductance Design (10 – 15 nH) for Fast Switching with Low Power Losses
    Benefits
    • Fast Time to Market with Minimal Development Required for Transition from 62 mm IGBT Packages